(+48) 22 831 13 04 smptchem@gmail.com

62. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego

wrz 8, 2019 | Archiwum

W dniach 2-6 września na kampusie Politechniki Warszawskiej odbył się 62. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Tegoroczną konferencję rozpoczęły obchody 100-lecia PTChem zorganizowane przez Prezydium Polskiego Towarzystwa Chemicznego, w które jako Sekcja Studencka PTChem mieliśmy również przyjemność się zaangażować. Podczas obchodów wykład wygłosił laureat nagrody Nobla – Prof. Roald Hoffmann, zaś w trakcie uroczystości zebrani goście mieli również możliwość wysłuchania wykładu Prof. Bogusława Buszewskiego oraz Prof. Zbigniewa Galusa na temat historii i funkcjonowania PTChem przez ostatni wiek.

Konferencja zgromadziła blisko 900 uczestników, którzy wygłosili liczne komunikaty oraz przedstawili wiele posterów w 17 sekcjach tematycznych. Na Zjeździe nie zabrakło również członków Zarządu SSPTChem.

Dziękujemy wszystkim za rozmowy o nauce, świetnie spędzony czas oraz nowe znajomości! Mamy nadzieję, że spotkamy się już niebawem na Zjeździe Zimowym SSPTChem w Gdańsku!

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją na stronie internetowej: https://zjazdptchem2019.ch.pw.edu.pl/index.php/galeria/